برای ورود به کانال تلگرام دال فرم کلیک کنیدleft

شرکت دال فرم اولین شرکت سیستم سقف یوبوت

Dalform.co Turkish-Dalform

 

تولید یوبوت

 

هدف گذاری ساخت سازه

در ابتدا باید در نظر داشته باشید که با چه هدفی می خواهید از یوبوت استفاده کنید و از مزایای یوبوت با خبر شودی. سپس باید از انواع یوبوت و ابعاد مختلف آن اطلاعات کسب کنید و در آخر با مشاوره و طراحی نقشه معماری یوبوت توسط متخصصان و ناظران این حرفه اقدام به ساخت و ساز نمایید.
در مورد اول یعنی هدف از استفاده از یوبوت می توان گفت که یوبوت بمنظور ساخت سازه های بزرگ مثلا 30000 متر مربع و انجام پروژه های سنگین مهندسی هدفگذاری و ایجاد شده است. مثل برج های چندین طبقه و پارکینگ های طبقاتی عظیم و همچنین ساختمان های کوچکی که قصد دارند ضد زلزله و ضد آتشسوزی و ضد انتقال صوت باشند!
پس از تعاریف اهداف و چشم انداز به مرحله اطلاعات در زمینه یوبوت می رسیم که انواع تک و دوبل که در ایران از مورد دوم بیشتر استفاده می شود و ابعاد یوبوت که شامل طول وعرض استاندارد و ثابت و ارتفاع متغیر برای انواع سقف می رسیم.
در نهایت یک طراحی بی نقص و معتبر تحت نظارت استاندارد های کشوری توسط متخصصین با تجربه می تواند تکمیل کننده این مسیر باشد تا پیمانکار بتواند یک سازه استاندارد و پیشرفته را بسازد.

 

مزایای یوبوت

یوبوت ها به دلیل "توخالی" یا "میان تهی بودن" یا اصطلاحا "مجوف بودن" بسیار سبک هستند اما توخالی بودن باعث کاهش مقاومت می شود به همین دلیل در پروسه تولید یوبوت با تکنیک تزریق , موادی به آن اضافه می شوند که علاوه بر بالا بردن استحکام در عین توخالی بودن خواصی مانند ضدرطوبت و ضدحریق بودن را به آن اضافه می کند و کارفرما و پیمانکار سازه بتنی باید دنبال چنین یوبوتی (دال مجوف) باشند.

 

یوبوت

تولید یوبوت استاندارد (U-Boot)

تولید یوبوت به مواد اولیه و خاصی نیاز دارد که جز اصلی آنرا پروپیلن و فرآورده های نفتی تشکیل می دهند. مواد خاصی هم به آن تزریق می شود تا ضد رطوبت , ضد حرارت و آتشسوزی , ضد خم شدن و ترک خوردگی شود.
برای مثال می توان به ساختمان پلاسکو اشاره کرد. اگر در ساخت این ساختمان از یوبوت استفاده می شد آتشسوزی در هر طبقه ای که شروع می شد بسادگی به طبقات دیگر منتقل نمی شد و آتشنشانان ساعت ها وقت برای مهار آن و جلوگیری از انتشار به سایر طبقات را داشتند.
پس می توان در نظر داشت جنس مصالح بکار رفته در ساختمان چه اهمیتی دارد و می تواند از خسارت های فراوان مالی و جانی جلوگیری به عمل آورد. یک یوبوت تک استاندارد به تنهایی قادر به تحمل چند صد کیلو بار می باشد. پس استاندارد بودن یوبوت چه در اندازه و ابعاد و چه در جنس مواد اولیه بسیار حیاتی و عامل کلیدی است.

یوبوت استاندارد

 

یوبوت اصلاح شده

تمامی این خواص در مرحله تولید یوبوت اتفاق می افتند . پس باید در انتخاب یوبوت دقت کافی را داشت. اخیرا شرکت هایی دست به تغییر مواد اولیه واندازه وشکل یوبوت زده اند و آن را با نام جعلی یوبوت اصلاح شده و به تعبیر ما یوبوت غیراستاندارد به مشتری می رسانند که این خطایی بزرگ و اشتباهی جبران نشدنی است چون در آینده مشکلات بسیار زیادی مثل تشدید آتشسوزی , خیز دادن و خم شدن سقف , انتقال صوت از دیوارها و کاهش مقاومت نسبت به وقوع زلزله را در پی دارد.

 

دال فرم اولین شرکت تولید کننده یوبوت استاندارد در ایرانیوبوت در ایران

 

 

مراحل تولید یوبوت

 

قالب گیری توسط قالب های یوبوت استاندارد در ابعاد مختلف و تزریق مواد جانبی و کیفی به یوبوت در زمان های مشخص و شرایط مختلف مثل دمای ثابت توسط دستگاه های مخصوص که اکثرا وارداتی هستند و سپس خنک شدن قالب و در نهایت پیکربندی شدن و حذف اضافات پلاستیکی و شکل دادن و در صورت لزوم نصب پایه ها از مراحل تولید یوبوت می باشند.
این مراحل توسط شرکت دال فرم در کارگاه ها و کارخانه های دارای تاییدیه و صلاحیت اجرا و یوبوت ها اماده ارسال به سراسر نقاط کشور می شوند.

 

کارگاه تولید یوبوت

 

دال فرم گروه (dalformgroup)

شرکت دال فرم با سابقه ای طولانی و بعنوان اولین نماینده شرکت دالی فرم ایتالیا در ایران یوبوت استاندارد را برای دست اندرکاران صنعت ساختمان کشور و معماران جویای مصالح بهتر آماده همکاری و تولید و طراحی سقف یوبوت و نظارت بر حسن اجرای آن است.

 

دال فرم اولین تولید کننده یوبوت در ایران

 

 

 

 

 

 

لوگوها

دفتر مرکزی: تهران خیابان ولیعصر بالاتر از توانیر پلاک 2361 واحد 7

تلفن: 9430 20 88 021 - 9429 20 88 021 - 422 28 777 021

فکس: 57 17 67 88 021

info@dalform.ir

Telegram-Logo Instagram-Logo Facebook-Logo Google+Logo LinkedIn-Logo

ساعات کاری شرکت دال فرم :

شنبه الی چهارشنبه از 09:00 الی 17:00

پنج شنبه از 09:00 الی 13:00