تولید یوبوت

تولید یوبوت در ابعاد و طرح های متفاوت | Dalform Group

هدف گذاری ساخت سازه

تولید یوبوت در ابعاد و طرح های متفاوت | Dalform Group

در ابتدا باید در نظر داشته باشید که با چه هدفی می خواهید از یوبوت استفاده کنید و از مزایای یوبوت با خبر شودی. سپس باید از انواع یوبوت و ابعاد مختلف آن اطلاعات کسب کنید و در آخر با مشاوره و طراحی نقشه معماری یوبوت توسط متخصصان و ناظران این حرفه اقدام به ساخت و ساز نمایید.
در مورد اول یعنی هدف از استفاده از یوبوت می توان گفت که یوبوت بمنظور ساخت سازه های بزرگ مثلا 30000 متر مربع و انجام پروژه های سنگین مهندسی هدفگذاری و ایجاد شده است. مثل برج های چندین طبقه و پارکینگ های طبقاتی عظیم و همچنین ساختمان های کوچکی که قصد دارند ضد زلزله و ضد آتشسوزی و ضد انتقال صوت باشند!
پس از تعاریف اهداف و چشم انداز به مرحله اطلاعات در زمینه یوبوت می رسیم که انواع تک و دوبل که در ایران از مورد دوم بیشتر استفاده می شود و ابعاد یوبوت که شامل طول وعرض استاندارد و ثابت و ارتفاع متغیر برای انواع سقف می رسیم.
در نهایت یک طراحی بی نقص و معتبر تحت نظارت استاندارد های کشوری توسط متخصصین با تجربه می تواند تکمیل کننده این مسیر باشد تا پیمانکار بتواند یک سازه استاندارد و پیشرفته را بسازد.

تولید یوبوت در ابعاد و طرح های متفاوت | Dalform Group

مزایای یوبوت

یوبوت ها به دلیل “توخالی” یا “میان تهی بودن” یا اصطلاحا “مجوف بودن” بسیار سبک هستند اما توخالی بودن باعث کاهش مقاومت می شود به همین دلیل در پروسه تولید یوبوت با تکنیک تزریق , موادی به آن اضافه می شوند که علاوه بر بالا بردن استحکام در عین توخالی بودن خواصی مانند ضدرطوبت و ضدحریق بودن را به آن اضافه می کند و کارفرما و پیمانکار سازه بتنی باید دنبال چنین یوبوتی (دال مجوف) باشند.

تولید یوبوت در ابعاد و طرح های متفاوت | Dalform Group

تولید یوبوت استاندارد (U-Boot)

تولید یوبوت به مواد اولیه و خاصی نیاز دارد که جز اصلی آنرا پروپیلن و فرآورده های نفتی تشکیل می دهند. مواد خاصی هم به آن تزریق می شود تا ضد رطوبت , ضد حرارت و آتشسوزی , ضد خم شدن و ترک خوردگی شود.
برای مثال می توان به ساختمان پلاسکو اشاره کرد. اگر در ساخت این ساختمان از یوبوت استفاده می شد آتشسوزی در هر طبقه ای که شروع می شد بسادگی به طبقات دیگر منتقل نمی شد و آتشنشانان ساعت ها وقت برای مهار آن و جلوگیری از انتشار به سایر طبقات را داشتند.
پس می توان در نظر داشت جنس مصالح بکار رفته در ساختمان چه اهمیتی دارد و می تواند از خسارت های فراوان مالی و جانی جلوگیری به عمل آورد. یک یوبوت تک استاندارد به تنهایی قادر به تحمل چند صد کیلو بار می باشد. پس استاندارد بودن یوبوت چه در اندازه و ابعاد و چه در جنس مواد اولیه بسیار حیاتی و عامل کلیدی است.

تولید یوبوت در ابعاد و طرح های متفاوت | Dalform Group

یوبوت اصلاح شده

تمامی این خواص در مرحله تولید یوبوت اتفاق می افتند . پس باید در انتخاب یوبوت دقت کافی را داشت. اخیرا شرکت هایی دست به تغییر مواد اولیه واندازه وشکل یوبوت زده اند و آن را با نام جعلی یوبوت اصلاح شده و به تعبیر ما یوبوت غیراستاندارد به مشتری می رسانند که این خطایی بزرگ و اشتباهی جبران نشدنی است چون در آینده مشکلات بسیار زیادی مثل تشدید آتشسوزی , خیز دادن و خم شدن سقف , انتقال صوت از دیوارها و کاهش مقاومت نسبت به وقوع زلزله را در پی دارد.

دال فرم اولین شرکت تولید کننده یوبوت استاندارد در ایرانیوبوت در ایران

تولید یوبوت در ابعاد و طرح های متفاوت | Dalform Group

مراحل تولید یوبوت

تولید یوبوت در ابعاد و طرح های متفاوت | Dalform Group

قالب گیری توسط قالب های یوبوت استاندارد در ابعاد مختلف و تزریق مواد جانبی و کیفی به یوبوت در زمان های مشخص و شرایط مختلف مثل دمای ثابت توسط دستگاه های مخصوص که اکثرا وارداتی هستند و سپس خنک شدن قالب و در نهایت پیکربندی شدن و حذف اضافات پلاستیکی و شکل دادن و در صورت لزوم نصب پایه ها از مراحل تولید یوبوت می باشند.
این مراحل توسط شرکت دال فرم در کارگاه ها و کارخانه های دارای تاییدیه و صلاحیت اجرا و یوبوت ها اماده ارسال به سراسر نقاط کشور می شوند.

تولید یوبوت در ابعاد و طرح های متفاوت | Dalform Group

دال فرم گروه (dalformgroup)

شرکت دال فرم با سابقه ای طولانی و بعنوان اولین نماینده شرکت دالی فرم ایتالیا در ایران یوبوت استاندارد را برای دست اندرکاران صنعت ساختمان کشور و معماران جویای مصالح بهتر آماده همکاری و تولید و طراحی سقف یوبوت و نظارت بر حسن اجرای آن است.